kolo-top.png Silniční okruh kolem Prahy pragoprojekt.png

Články o Pražském okruhu od 1. března do 30. dubna 2017


Články o Pražském okruhu a články, které se ho dotýkají a objevily se v médiích od 1. března do 30. dubna 2017.

Celé znění článku Prodloužení metra až do Jesenice? Možná by tam mohla vést i lanovka, zveřejněného 1. 3. 2017 na serveru deník.cz najdete zde.

Celé znění článku Vyžene Praha kamiony do okolí?, zveřejněného 9. 3. 2017 v měsíčníku Náš REGION PRAHA najdete zde.

Celé znění článku Matyáš: Hlavním problémem českého stavebnictví je komplikovaná a dlouhá příprava staveb, zveřejněného 14. 3. 2017 na serveru RPlus.cz najdete zde.

Celé znění článku Provoz na tuzemských dálnicích roste, nejvytíženější je Pražský okruh, zveřejněného 18. 3. 2017 na serveru iDNES.cz najdete zde.

Celé znění článku Stavba Pražského okruhu pokročila do další etapy, zveřejněného 23. 3. 2017 v deníku E15 najdete zde.

Celé znění článku Laudát pro Impuls: Česko je kvůli nedostatku dálnic nejtrapnější zemí, zveřejněného 23. 3. 2017 na serveru iDNES.cz najdete zde.

Celé znění článku Motoristé budou trpět ještě roky. Pomohou změny zákonů_ , zveřejněného 6. 4. 2017 v měsíčníku Náš region PRAHA najdete zde.

Celé znění článku Lidé neznají územní plány, pak je dálnice překvapí, říká šéf ŘSD Jan Kroupa, zveřejněného 10. 4. 2017 na serveru E15.cz najdete zde.

Celé znění článku Dostavba další části Pražského okruhu je zase o krok blíž, ministerstvo posoudí vliv stavby na životní prostředí, zveřejněného 20. 4. 2017 na serveru mdcr/Média a tiskové zprávy.cz  najdete zde.

Celé znění článku Ředitelství silnic dokončilo dokumentaci části Pražského okruhu, zveřejněného 20. 4. 2017 na serveru BLESK.cz  najdete zde.

Celé znění článku Praha se Středočeským krajem říkají ano stavbě Vesecké spojky , zveřejněného 27. 4. 2017 na serveru euro.cz  najdete zde.

 

 

Více na: http://www.euro.cz/praha/praha-se-stredoceskym-krajem-rikaji-ano-stavbe-vesecke-spojky-1344669#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

 

 

 

 

 

 


Zdroj: http://www.denik.cz/regiony/praha-a-stredocesky-kraj-zacaly-resit-napojeni-jesenice-a-pisnice-20170228.html

« zpět na seznam

ico-link.png, 3,7kB

Prohlédněte si také


Něco málo o historii okruhu

foto-historie.png, 42kB

První zmínky o silničním obchvatu kolem Prahy (tehdy nazývaného Pražský dálnicový okruh) jsou již z 30. let 20. století, tj. z období vzniku historie dálnic na našem (tehdy Československém) území.

Vliv stavby na okolí

foto-vliv.png

Úkolem okruhu je, ale hlavně bude, odlehčit zatížené síti městských komunikací a propojit všechny dálnice a rychlostní silnice u Prahy a umožnit tak tranzitní dopravě plynulý přechod mezi všemi dálkovými trasami, které se z Prahy radiálně rozbíhají.

Pozitiva projektu

foto-pozitiva.png

Úkolem okruhu je, ale hlavně bude, odlehčit zatížené síti městských komunikací a propojit všechny dálnice a rychlostní silnice u Prahy a umožnit tak tranzitní dopravě plynulý přechod mezi všemi dálkovými trasami, které se z Prahy radiálně rozbíhají.