kolo-top.png Silniční okruh kolem Prahy pragoprojekt.png

Články o Pražském okruhu od 1. července do 31. srpna 2016


Články o Pražském okruhu a články, které se ho dotýkají a objevily se v médiích od 1. července do 31. srpna 2016.

Celé znění článku Stavba klíčového úseku Pražského okruhu začne nejdříve v roce 2019, zveřejněného 1. 7. 2016 na serveru Novinky.cz najdete zde.

Celé znění článku Vyděrač není jen Dolínek, brzy totiž přibudou další, zveřejněného 1. 7. 2016 na serveru NAŠEPRAHA.cz najdete zde.

Celé znění článku Kraj chce zrychlit dokončení Pražského okruhu, stavba má začít za tři roky, zveřejněného 11. 7. 2016 na serveru E15.cz najdete zde.

Celé znění článku Ministerstvo dopravy definitivně uspělo. Pozemek za stamiliony, který nechce, nemusí koupit, zveřejněného 24. 7. 2016 na serveru Aktuálně.cz najdete zde.

Celé znění článku ŘSD uspělo u soudu, nemusí kupovat pozemky, které nechce, zveřejněného 25. 7. 2016 na serveru E15.cz najdete zde.

Celé znění článku Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na druhou fázi uzavírky tunelů Lochkov a Cholupice, zveřejněného 8. 8. 2016 na serveru PARLAMENTNÍLISTY.cz najdete zde.

Celé znění článku Podporovatelé dostavby okruhu Prahy blokovali silnici v Uhříněvsi, zveřejněného 16. 8. 2016 na serveru ČESKÉNOVINY.cz najdete zde.

 

 

 

 

 

 

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/rsd-uspelo-u-soudu-nemusi-kupovat-pozemky-ktere-nechce-1310661#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 

 


 

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/kraj-chce-zrychlit-dokonceni-prazskeho-okruhu-stavba-ma-zacit-za-tri-roky-1307586#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

« zpět na seznam

ico-link.png, 3,7kB

Prohlédněte si také


Něco málo o historii okruhu

foto-historie.png, 42kB

První zmínky o silničním obchvatu kolem Prahy (tehdy nazývaného Pražský dálnicový okruh) jsou již z 30. let 20. století, tj. z období vzniku historie dálnic na našem (tehdy Československém) území.

Vliv stavby na okolí

foto-vliv.png

Úkolem okruhu je, ale hlavně bude, odlehčit zatížené síti městských komunikací a propojit všechny dálnice a rychlostní silnice u Prahy a umožnit tak tranzitní dopravě plynulý přechod mezi všemi dálkovými trasami, které se z Prahy radiálně rozbíhají.

Pozitiva projektu

foto-pozitiva.png

Úkolem okruhu je, ale hlavně bude, odlehčit zatížené síti městských komunikací a propojit všechny dálnice a rychlostní silnice u Prahy a umožnit tak tranzitní dopravě plynulý přechod mezi všemi dálkovými trasami, které se z Prahy radiálně rozbíhají.