kolo-top.png Silniční okruh kolem Prahy pragoprojekt.png

Články o Pražském okruhu od 1. května do 30. června 2016


Články o Pražském okruhu a články, které se ho dotýkají a objevily se v médiích od 1. května do 30. června 2016.

Celé znění článku SEZNAM: Klíčové dálnice vyrostou i bez nového zeleného posudku EIA, zveřejněného 4. 5. 2016 na serveru iDNES.cz najdete zde.

Celé znění článku ČR vyjednává s Bruselem kvůli EIA o 18 prioritních dopravních stavbách, zveřejněného 5. 5. 2016 na serveru Skypaper.cz najdete zde.

Celé znění článku Finta, jak urychlit stavbu dálnic. Nový ekologický posudek už nebude potřeba, zveřejněného 7. 5. 2016 na serveru LIDOVKY.cz najdete zde.

Celé znění článku Sobotka: Novela řešící problémy s EIA bude do konce měsíce, zveřejněného 11. 5. 2016 na serveru ČESKÉNOVINY.cz najdete zde.

Celé znění článku Vláda se Bruselu nezalekla. Dálnice za miliardy postaví i bez glejtu, zveřejněného 13. 5. 2016 na serveru iDNES.cz najdete zde.

Celé znění článku Pražský okruh má urychleně propojit hradeckou dálnici s D1, volá Praha 11, zveřejněného 23. 5. 2016 na serveru iDNES.cz najdete zde.

Celé znění článku Ředitelství silnic a dálnic nemusí kupovat stomilionové pozemky, které už nepotřebuje. Pomohl mu verdikt soudu, zveřejněného 29. 5. 2016 na serveru ihned.cz najdete zde.

Celé znění článku Klíčové stavby pro Česko. Brusel má problém s D3 a obchvatem Prahy, říká Ťok, zveřejněného 3. 6. 2016 na serveru LIDOVKY.cz najdete zde.

Celé znění článku Silniční okruh Prahy vypadne ze seznamu prioritních projektů EIA, zveřejněného 8. 6. 2016 na serveru ČESKÉNOVINY.cz najdete zde.

Celé znění článku Projekt dostavby Pražského okruhu není dostatečně připraven, zveřejněného 9. 6. 2016 na serveru PRAŽSKÝdeník.cz najdete zde.

Celé znění článku Když nebude okruh, zakážeme kamiony, zveřejněného 10. 6. 2016 v pražském vydání deníku METRO.cz najdete zde.

Celé znění reportáže Dostavba pražského silničního okruhu, odvysílané 20. 6. 2016 v pořadu Události v regionech na ČT1  najdete zde.

Celé znění článku Dálnice budou. Česko se s Bruselem dohodlo na řešení potíží s EIA, zveřejněného 29. 6. 2016 v pražském vydání deníku E15.cz najdete zde.

Celé znění článku Dohoda s Evropskou komisí umožní ČR začít stavět zpožděné dálnice, zveřejněného 29. 6. 2016 v pražském vydání deníku ČESKÉNOVINY.cz najdete zde.

Celé znění článku V noci na pátek skončí omezení Pražského okruhu u Černého mostu, zveřejněného 30. 6. 2016 v pražském vydání deníku ČESKÉNOVINY.cz najdete zde.

 

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/dalnice-budou-cesko-se-s-bruselem-dohodlo-na-reseni-potizi-s-eia-1305365#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 

 

 


Zdroj: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/projekt-dostavby-prazskeho-okruhu-neni-dostatecne-pripraven-20160609.html

 

 

 

 

 

 

 

 

« zpět na seznam

ico-link.png, 3,7kB

Prohlédněte si také


Něco málo o historii okruhu

foto-historie.png, 42kB

První zmínky o silničním obchvatu kolem Prahy (tehdy nazývaného Pražský dálnicový okruh) jsou již z 30. let 20. století, tj. z období vzniku historie dálnic na našem (tehdy Československém) území.

Vliv stavby na okolí

foto-vliv.png

Úkolem okruhu je, ale hlavně bude, odlehčit zatížené síti městských komunikací a propojit všechny dálnice a rychlostní silnice u Prahy a umožnit tak tranzitní dopravě plynulý přechod mezi všemi dálkovými trasami, které se z Prahy radiálně rozbíhají.

Pozitiva projektu

foto-pozitiva.png

Úkolem okruhu je, ale hlavně bude, odlehčit zatížené síti městských komunikací a propojit všechny dálnice a rychlostní silnice u Prahy a umožnit tak tranzitní dopravě plynulý přechod mezi všemi dálkovými trasami, které se z Prahy radiálně rozbíhají.