kolo-top.png Silniční okruh kolem Prahy pragoprojekt.png

Články o Pražském okruhu od 1. ledna do 29. února 2016


Články o Pražském okruhu a články, které se ho dotýkají a objevily se v médiích od 1. ledna do 29. února 2016.

Celé znění článku Plány na stavbu dálnic mohou vzít za své, s nimi i investice za 220 miliard, zveřejněného 26. 1. 2016 na serveru iDNES.cz najdete zde.

Celé znění článku Silničáři vybrali projektanta na klíčovou část pražského okruhu, zveřejněného 2. 2. 2016 na serveru E15.cz najdete zde.

Celé znění článku Soud začal projednávat žalobu kvůli Pražskému okruhu, zveřejněného 10. 2. 2016 na serveru ČESKÉnoviny.cz najdete zde.

Celé znění článku Dokončení Pražského okruhu se posouvá minimálně na rok 2024. Záleží na Bruselu, zveřejněného 18. 2. 2016 na serveru ihned.cz najdete zde.

Celé znění článku Stát vypsal nejméně stavebních zakázek za pět let, obor čekají těžké časy, zveřejněného 24. 2. 2016 na serveru BusinessInfo.cz najdete zde.

Celé znění článku Soud zamítl žalobu obcí na trasu Pražského okruhu, zveřejněného 26. 2. 2016 na serveru Novinky.cz najdete zde.

Celé znění článku Městské části si stěžují na trasu Pražského okruhu. Soud ale jejich žalobu zamítl, zveřejněného 26. 2. 2016 na serveru ihned.cz najdete zde.

Celé znění článku Soud zamítl žalobu částí a obcí kvůli Pražskému okruhu, zveřejněného 26. 2. 2016 na serveru ČESKÉnoviny.cz najdete zde.

Celé znění článku Takhle vypadá česká dálnice: Hluk a omezení rychlosti, zveřejněného 29. 2. 2016 na serveru TN.cz najdete zde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/silnicari-vybrali-projektanta-na-klicovou-cast-prazskeho-okruhu-1267266#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

 

 

 

 


 

« zpět na seznam

banner-zive.png, 16kB
ico-link.png, 3,7kB

Prohlédněte si také


Něco málo o historii okruhu

foto-historie.png, 42kB

První zmínky o silničním obchvatu kolem Prahy (tehdy nazývaného Pražský dálnicový okruh) jsou již z 30. let 20. století, tj. z období vzniku historie dálnic na našem (tehdy Československém) území.

Vliv stavby na okolí

foto-vliv.png

Úkolem okruhu je, ale hlavně bude, odlehčit zatížené síti městských komunikací a propojit všechny dálnice a rychlostní silnice u Prahy a umožnit tak tranzitní dopravě plynulý přechod mezi všemi dálkovými trasami, které se z Prahy radiálně rozbíhají.

Pozitiva projektu

foto-pozitiva.png

Úkolem okruhu je, ale hlavně bude, odlehčit zatížené síti městských komunikací a propojit všechny dálnice a rychlostní silnice u Prahy a umožnit tak tranzitní dopravě plynulý přechod mezi všemi dálkovými trasami, které se z Prahy radiálně rozbíhají.